Aktualności | 2011-04-01 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

Egzaminy kandydatów na strażników SSR w Rejonie VI Okręg Katowice

15 marca 2011 roku w rybaczówce Koła nr 62 Wodzisław Śląski w obecności komendantów SSR Kół przeprowadzono egzaminy dla nowych kandydatów w poczet strażników Społecznej Straży Rybackiej. W tym roku do egzaminu przystąpiło 13 kandydatów z ośmiu  Kół PZW naszego Rejonu VI Okręgu Katowice.

Koło nr 102 Żory - 1 kandydat

Koło nr 62 Wodzisław Śl - 2 kandydatów

Koło nr  96 Czerwionka - 2 kandydatów

Koło nr 18 Jastrzębie Miasto - 1 kandydat

Koło nr 78 Jas – Mos -1 kandydat

Koło nr 111Olza - 4 kandydatów

Koło nr 31 Kużnia Raciborska -1 kandydat

Koło nr 125 Chwałowice -1 kandydat

Warunkiem przystąpienia do egzaminu, było przedłożenie przez kandydata wniosku o przyjęcie wraz z rekomendacją oraz udokumentowany odbyty roczny staż kandydata w przeprowadzonych kontrolach wód zgodnie z Regulaminem działalności Społecznej Straży Rybackiej w Okręgu PZW Katowice.

Przed przystąpieniem do egzaminów Koordynator ds. SSR Rejonu VI Krzysztof Zawistowski nawiązał do ważnych zmian jakie wnosi nowa Ustawa o Rybactwie Śródlądowym oraz nowy Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb , między innymi wprowadzenie nowego dokumentu zezwolenia na amatorski połów ryb, przywrócenie użycia podrywki wędkarskiej.

Podczas egzaminów wszyscy kandydaci pisali testy  przygotowane przez koordynatora ds. SSR Rejonu VI uzgodnione wcześniej z Komendantem Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Katowice. Każdy z kandydatów miał do wyboru przygotowane dwa testy pisemne które składały się 10 lub 16 pytań.

Aby zdać egzamin pozytywnie kandydaci musieli odpowiedzieć prawidłowo na zawarte w teście pytania oraz uzyskać wymaganą ilość punktów. Max. 23 minimum 20 w teście na 10 pytań lub Max 60 minimum 40 w teście na 16 pytań.

Egzaminy kandydatów na strażników SSR w Rejonie VI Okręg Katowice

Pisemne testy kandydatów wraz z zdjęciem i wnioskiem o przyjęcie zostały przekazane do Komendanta Etatowej Straży Rybackiej Okręgu Katowice gdzie ostatecznie zostaną zweryfikowane. Po końcowej ocenie dla kandydatów którzy uzyskają wymaganą ilość punktów zostaną wystawione legitymacje i przesłanie do poszczególnych Starostw lub Miast.