Egzaminy nowych strażników SSR w Rejonie VI

Aktualności | 2010-04-06 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

W dniu 20 lutego 2010 roku w siedzibie koła 62 Wodzisław Śląski zostały przeprowadzone egzaminy dla nowych strażników Społecznej Straży Rybackiej Rejonu VI .

Do egzaminu przystąpiło 14 kandydatów z dziewięciu  Kół PZW naszego rejonu z koła nr 45 Racibórz Miasto ,  Koło nr 78 Jas – Mos , Koło nr 50 Rydułtowy , Koło nr 62 Wodzisław Śl , Koło nr 77 Zofiówka , Koło nr 81 Moszczenica , Koło nr 124 Borynia ,  Koło nr 126 Odra , Koło nr 105 Silesia Rybnik .

Przed przystąpieniem do egzaminu kandydaci przedłożyli udokumentowany odbyty roczny staż zgodnie z Regulaminem działalności Społecznej Straży Rybackiej w Okręgu PZW Katowice. Podczas egzaminów wszyscy kandydaci pisali testy  przygotowane przez koordynatora ds. SSR Rejonu VI uzgodnione wcześniej z Komendantem Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Katowice.

LEGITYMACJA SSR

Kandydaci którzy zdali egzamin pozytywnie uzyskując wymaganą ilość pkt. Max. 23 minimum 20 na 10 pytań lub max 60 minimum 40 na 16 pytań:

W trzech przypadkach kandydaci przystąpili do poprawki z znajomości wymiarów ochronnych ryb oraz okresów ochronnych .

Po pozytywnym egzaminie kandydatów wnioski o przyjęcie wraz z 1 zdjęciem zostały przekazane do Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Katowice z prośbą o wystawienie legitymacji i przesłanie do poszczególnych Starostw lub Miast.

Skład komisji egzaminacyjnej:

1 . Zawistowski Krzysztof  Koordynator ds. SSR Rejonu VI

2 . Jasiniok        Waldemar Koordynator ds. SSR Rejonu

3 . Borowski      Artur        Prezes Koła 62 Wodzislaw Śl.

oraz funkcjonariusze OPP i PSR.