Zawody strażników Społecznej Straży Rybackiej Rejonu VI

Aktualności | 2008-10-25 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

W minioną sobotę o godz. 9.00 w Rybaczówce  Koła 78 Jas-Mos w Bukowie odbyło się spotkanie strażników Społecznej Straży Rybackiej. Miało ono na celu uhonorowanie najlepszych strażników rejonu VI Okręgu Katowice za osiągnięte wyniki w ich pracy społecznej. Na spotkanie przybyli wyróżnieni przez Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Katowice strażnicy kół nr 45 Racibórz Miasto, nr 49 Rybnik, nr 62 Wodzisław, nr 124 Borynia, nr 110 1-go Maja, nr 125 KWK Chwałowice, nr 126 Odra.

Otwarcia spotkania dokonali Waldemar Jasiniok Komendant Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Katowice oraz Krzysztof Zawisdowski koordynator Etatowej Straży Rybackiej, witając serdecznie wszystkich strażników i zaproszonych gości. Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli Okręgu Katowice, przybył Leszek Boczoń i Władysław Wenerski.

Jednym z punktów spotkania w tym dniu były towarzyskie zawody wędkarskie. Przy pięknej pogodzie o godzinie 10.00 na zbiorniku Licencyjnym Jas-Mos wśród 16 uczestników  rozegrano  zawody spinningowe, które trwały cztery godziny. Nie wszystkim uczestnikom szczęście dopisało, a najlepszym spinningistą zawodów okazał się Artur Borowski, który złowił jedną, ale za to rekordową rybę - 40- centymetrowego  o wadze 900 gramów. Drugi był kolega Józef Garbiec, który złowił siedem okoni o łącznej wadze 700 gramów, w sumie na zawodach  złowiono 23 okonie powyżej 18 cm.

Po zawodach gospodarz spotkania prezes Koła Jas-Mos  pogratulował zwycięzcy rekordowej ryby, wręczając upominek, a wszystkim  uczestnikom pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Następnie w Rybaczówce rozpoczęła się część oficjalna spotkania, podczas którego zabrał glos Komendant SSR Okręgu Katowice. W swoim wystąpieniu podziękował wyróżnionym strażnikom za uzyskane wyniki w ochronie wód Okręgu Katowice, wręczając w dowód uznania Puchar, imienne pamiątkowe dyplomy. Z kolei kolega Leszek Boczoń, kolega Władysław Wenerski  pogratulowali strażnikom wręczając pamiątkowe piękne dyplomy i upominki.

W dalszej części gospodarz  przygotował smaczny posiłek po czym w miłej atmosferze odbyło się szkolenie, omówienie dalszych działań, dyskusja i wymiana doświadczeń.

Wyniki zawodów:

1 miejsce - Artur Borowski 900 g