Rozegrano Zawody Eliminacyjne Rejonu VI do Drużynowych Mistrzostw Okręgu PZW w Katowicach w Wędkarstwie Spławikowym

Aktualności | 2019-07-30 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

W dniu 21 lipca 2019 r. na łowisku 033 Odra w m. Kędzierzyn Koźle – Rogi odbyły się eliminacje Rejonu VI do drużynowych spławikowych Mistrzostw Okręgu. Organizatorem tegorocznych zawodów było Koło PZW nr 45 Racibórz- Miasto.

Na starcie stanęło siedem drużyn reprezentujących koła: nr 45 Racibórz- Miasto, nr 46 Cobex- Sgl,  nr 50 Rydułtowy, nr 68 Zebrzydowice, nr 78 Jas Mos, nr 81 Moszczenica, nr 124 Borynia.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00 przy pięknej słonecznej pogodzie. Zawodnicy podzieleni na trzy sektory łowili ze zmiennym szczęściem. Na domiar złego im bliżej końca zawodów nad miejsce ich rozgrywania nadciągały burzowe chmury. O godzinie 12.30 sędzia przerwał zawody bo przed burzowy szkwał nie pozwalał łowić. Po podliczeniu wyników końcowych, najlepszą okazała się drużyna reprezentująca koła PZW nr 68 Zebrzydowice uzyskując 9 pkt sektorowych, na drugim miejscu uplasowała się drużyna koła 46 Cobex-Sgl z 10 pkt sektorowymi, a trzecie miejsce zajęła drużyna z koła PZW nr 81 Moszczenica uzyskując 11 punktów sektorowych.

Najbardziej emocjonującą walkę z rybą ( niestety przegraną) trwającą ponad 45 minut stoczył kol. Łukasz Cuber  reprezentujący drużynę z koła PZW nr 50 Rydułtowy.

Po posiłku serwowanym wszystkim obecnym na zawodach Prezes koła PZW nr 45 Racibórz- Miasto kol. Dariusz Gacek wręczył zwycięskiej drużynie puchar a zawodnicy zajmujący pierwsze cztery miejsca w sektorach odebrali nagrody rzeczowe.

Do zobaczenia nad wodą.

Z wędkarskim pozdrowieniem ,,wodom cześć”

Dariusz Gacek