Relacja z czynu 2019

W dniu 30 marca Zarząd Koła PZW nr 46 COBEX-SGL Racibórz zorganizował coroczne sprzątanie łowisk nr 604 „Łęg”. W sobotni poranek, przy pięknej, słonecznej pogodzie  nad wodą stawiło się 20 wędkarzy - członków Koła, którym zależy na utrzymaniu porządku w obrębie naszych akwenów wodnych. W ramach sprzątania zebrano wiele worków śmieci, które zalegały nad brzegami wód, poprawiono stan dróg w obrębie łowiska, a także wykonano nowe stanowiska wędkarskie oraz poprawiono dotychczas funkcjonujące. Warto również nadmienić, że wędkarze Naszego Koła - poza sobotnim czynem - spotykali się wcześniej w sześciu innych terminach! W prace nad łowiskami były również zaangażowane osoby, które nie są członkami Polskiego Związku Wędkarskiego. Podsumowując - łącznie nad akwenami "Łęg" w okresie od stycznia do marca wszystkie zaangażowane osoby przepracowały niemal 350 godzin. Zapowiadamy jednocześnie, że nie jest to koniec Naszych działań na ten rok. Będziemy na bieżąco realizować zadania, które są niezbędne dla funkcjonalności Naszych wód.

Życzymy wędkarzom i wypoczywającym nad wodą wielu miłych, pełnych relaksu chwil, a także sukcesów wędkarskich w rozpoczynającym się sezonie. Jednocześnie apelujemy o uszanowanie efektów przeprowadzonych prac  remontowo - porządkowych  i bezwzględne utrzymanie czystości na zmodernizowanym  łowisku.